nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

Sarmatyzm jako nazwa formacji kulturowej narodu szlacheckiego stał się synonimem polskości i polskiej kultury. Ewoluował on przez kolejne stulecia, w pewnym sensie jest żywy także współcześnie, chociaż oczywiście struktury społeczne, do których nawiązywał, należą już dawno do przeszłości. Eseje opublikowane w tomie są efektem dyskusji uczonych polskich i austriackich na temat koncepcji sarmatyzmu, a zwłaszcza bitwy pod Wiedniem, jej różnych konsekwencji i wywoływanych przez nią skojarzeń.XXII Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej – koncert 14 lipca

aktualność

TEMAT: Głos i inspiracja głosem w muzyce dawnej
TERMIN i MIEJSCE:
11–19 lipca 2015 r., Warszawa 


Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej to wydarzenie organizowane corocznie od 22 lat, które wpisało się już w kalendarz kulturalny Warszawy. Akademia zawiera w sobie wiele form i wątków, które angażują uczestników i wykonawców na wiele sposobów. Dwa podstawowe elementy to kursy mistrzowskie przeznaczone są dla młodych muzyków oraz koncerty.

Wykonania zaproszonych mistrzów są dla uczestników kursów okazją do przyjrzenia się od innej strony zagadnieniom przekazywanym  podczas zajęć. Jest to też ten element Akademii, który ma zdecydowanie szersze grono odbiorców. Na koncert przyjść może każdy – nie tylko znawcy i miłośnicy tej muzyki, ale również ci, którzy dopiero zaczynają swoją z nią przygodę. W muzyce dawnej odnaleźć można bardzo wiele ciekawych wątków – perspektywę historyczną, wyrażanie emocji, piękno i harmonię. 

Tematem przewodnim tegorocznej Letniej Akademii jest głos. Głos ludzki uważany był za najdoskonalszy instrument muzyczny, ale tę doskonałość starano się osiągnąć również poprzez inne instrumenty. Naśladowanie głosu, jego ekspresji, giętkości, artykulacji obecne było w muzyce instrumentalnej. Instrumentem uważanym za najbliższy ludzkiemu głosowi był kornet. Wiele ważnych zagadnień związanych z głosem będzie tematem towarzyszących Akademii wykładów – przeznaczonych nie tylko dla uczestników kursów mistrzowskich, ale otwartych również dla publiczności chcącej poszerzyć swoją wiedzę.


KONCERTY W MUZEUM PAŁACU W WILANOWIE

14 lipca 2015, godz. 19.00, Sala Biała
„Concerti ecclesiastici”

Wykonawcy: Doron Sherwin – kornet,  zespół muzyki dawnej La Tempesta, dyr. Jakub Burzyński
Program: M. Zieliński, G.P. Cimie, L.G. da Viadana, H. Kapsberger, C. Monteverdi

Wstęp: płatny, bilety w cenie: 20 zł zwykły, 10 zł ulgowy
Bilety można kupić w:


16 lipca 2015, godz. 17.00, Sala Biała
Zespół Muzyki Dawnej „EFFASCINATO” pod kier. Łukasza Naczke 
zdobywca GRAND PRIX XXXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „SCHOLA CANTORUM” - Kalisz 2015

Wstęp: wolny, liczba miejsc ograniczona

16 lipca 2015, godz. 19.00, Sala Biała
Mistrzowie i uczniowie XXII MLAMD
 

Wstęp: wolny, liczba miejsc ograniczona


17 lipca 2015, godz. 19.00, Sala Biała
Mistrzowie i uczniowie XXII MLAMD

Wstęp: płatny, bilety w cenie: 20 zł zwykły, 10 zł ulgowy
Bilety można kupić w:


DYREKTOR ARTYSTYCZNY WYDARZENIA: Agata Sapiecha


Podziel się:
Wykop Facebook Twitter