nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy


„Pod parasolkami” – otwarte warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym

aktualność

szablak krwisty. fot. Julia Dobrzańska.JPG

Pod parasolkami – otwarte warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym 
w ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie”

W lipcowe i sierpniowe wtorki, czwartki i niedziele, w godz. 11–15 zapraszamy serdecznie dzieci w wieku szkolnym i ich opiekunów na spotkania przyrodnicze dotyczące bioróżnorodności ogrodów wilanowskich.

W ramach programu odbędzie się po pięć spotkań dotyczących pięciu różnych tematów: drzew, ptaków, ssaków, bezkręgowców wodnych i owadów lądowych. Na każdym ze spotkań będzie można zobaczyć niezwykłe eksponaty. Pełna ciekawostek, zadań, zagadek i łamigłówek karta pracy poprowadzi uczestników ścieżką zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu do fascynującego świata przyrody. Podczas każdego spotkania odbędą się również tematyczne zajęcia plastyczne. Zapraszamy na ekscytującą wyprawę do świata natury!


Harmonogram spotkań:

dąb czerwony  (2).JPG

Ornitozagadki ogrodów wilanowskich – spotkania dotyczące ptaków połączone z warsztatami „Ptasie cuda – teatr cieni” (warsztaty przyrodniczo-plastyczne dotyczące sylwetek ptaków).

Lipiec: 5, 19, 21, 26, 30 

Entomozagadki ogrodów wilanowskich– spotkania dotyczące owadów lądowych połączone z warsztatami „Owadzie cuda – towarzysze człowieka” (warsztaty przyrodniczo-plastyczne o owadach użytkowych)

Lipiec: 7, 9, 23, 28, sierpień: 30 

Teriozagadki ogrodów wilanowskich – spotkania dotyczące ssaków połączone z warsztatami „Cuda ze świata ssaków – leśna ścieżka zwierząt” (warsztaty przyrodniczo-plastyczne z nauką rozpoznawania tropów ssaków)

Lipiec: 12, 14, 16, sierpień: 25, 27 

Hydrozagadki ogrodów wilanowskich – spotkania dotyczące bezkręgowców wodnych połączone z warsztatami „Wodne cuda – portret ważki” (warsztaty przyrodniczo-plastyczne z nauką technik fotograficznych – kadrowanie, kompozycja)

Sierpień: 2, 4, 6, 9, 16 

Dendrozagadki ogrodów wilanowskich – spotkania dotyczące drzew połączone z warsztatami „Drzewne cuda – architektura liści” (warsztaty przyrodniczo-plastyczne z zastosowaniem techniki dekoracyjnego zwijania papieru – quillingu)

Sierpień: 11, 13, 18, 20, 23

 


Muchołówka szara fot. Julia Dobrzańska.JPG

Kiedy: lipcowe i sierpniowe wtorki, czwartki i niedziele w godz. 11–15

Gdzie: Warsztaty będą odbywały się pod ogrodowymi parasolami przy Wozowni na przedpolu pałacowym, w przypadku złej pogody w Wozowni.

Udział: Na spotkania nie obowiązuje rezerwacja. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania zajęć. 


 

Zajęcia prowadzimy w ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

 

 

Szczegółowe informacje:
Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 38

Patronat medialny programów dla dzieci:

Radio Bajka logo 

Podziel się:
Wykop Facebook Twitter
ogrod_wloski_fot.W. Holnicki.jpg

Projekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” (artykuł)

Pałac króla Jana III i otaczający go park znajdują się na obrzeżach miasta, które dynamicznie się rozwija. Powstające wokół historycznej …

pod parasolkami. fot. J. Dobrzańska.JPG

„Pod parasolkami” – otwarte warsztaty przyrodnicze dla najmłodszych (aktualność)

W lipcu i sierpniu zapraszamy dzieci na przyrodnicze warsztaty w ogrodach wilanowskich. Spotykamy się w środy, piątki i niedziele. Będziemy wspólnie odkrywać tajemnice królewskich ogrodów.

1. Młoda modraszka, fot. W. Janus.JPG

Na ratunek pisklakom – fotoreportaż (album zdjęć)

W wilanowskich ogrodach zatrzęsienie piskląt. Pełno ich w gniazdach i dziuplach, ale też na trawnikach i alejkach. Takie uroki pierwszych lekcji latania. Czasami maluch trafi w miejsce dla siebie niebezpieczne i wtedy bardzo przydaje się pomoc człowieka.

Lato w ogrodach wilanowskich, fot. J. Dobrzańska0117.JPG

Lato w ogrodach wilanowskich (album zdjęć)

WKP_Poznajemy ważki. Fot. Katarzyna Konik.JPG

Wilanowski Klub Przyrodniczy – warsztaty rodzinne (aktualność)

Zapraszamy młodszych i starszych miłośników przyrody do wspólnego odkrywania bogactwa roślin i zwierząt w ogrodach wilanowskich.