nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

„Mistrzowie i dyletanci. Spotkania ze sztuką polską XIX wieku” autorstwa Wojciecha Przybyszewskiego to popularnonaukowa publikacja przeznaczona nie tylko dla historyków sztuki. 29 bogato ilustrowanych rozdziałów poświęconych jest intrygującym zabytkom – są wśród nich obrazy, ryciny, fotografie – wokół których toczy …Królewska Akademia Sztuki – letnia edycja 2015!

aktualność

KAS2013_Soft pastels-4 colors-pastele-13.jpg

Królewska Akademia Sztuki to otwarte, odpłatne kursy malarstwa i rysunku, które od czterech lat cieszą się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Przynoszą wiele radości adeptom sztuki oraz pozwalają obserwować rozwój artystyczny kursantów. Nad przebiegiem plenerów i postępami kursantów czuwa artysta plastyk Andrzej S. Grabowski.

 

Sierpniowy weekendowy plener malarski
Królewskiej Akademii Sztuki
w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

 

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na spotkanie organizacyjne sierpniowego weekendowego pleneru malarskiego Królewskiej Akademii Sztuki, które odbędzie się 25 lipca 2015 r. o godz. 11 w Oficynie Kuchennej (przy dziedzińcu głównym pałacu). 

Do udziału w plenerze malarskim zapraszamy wszystkich pasjonatów malarstwa, którzy chcą podnieść swoje umiejętności twórcze i przeżyć niezapomnianą atmosferę pleneru. Do każdego uczestnika pleneru podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. W ramach pleneru omawiamy wiele zagadnień, takich jak np. perspektywa, przestrzeń, światłocień, barwa, światło oraz pobudzanie wyobraźni. Tym razem skupimy się na technikach wodnych i olejnych oraz ich miksowaniu. Aby uczestnik pleneru malarskiego miał pełną możliwość korzystania z indywidualnych korekt instruktora, zapewniamy małe grupy do 10 osób.

Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do malowania. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów rysunkowych czy malarskich, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi plener.

Plener-KAS-2015.jpg

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski – artysta malarz.

Dla kogo: Plener jest otwarty dla wszystkich osób poważnie podchodzących do aktu tworzenia.

Termin: dwa pierwsze weekendy sierpnia, czyli 1–2 i 8–9 sierpnia 2015 r., godz. 10–17.

Miejsce: park Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Grupa: do 10 osób.

Koszt: cały kurs 400 zł.

Zapisy: należy wysłać mejla z podaniem imienia i nazwiska kursanta oraz numeru telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „Plener malarski 2015”, na adres mejlowy: agrabowski@muzeum-wilanow.pl.

Opłata: opłatę za plener należy wpłacać przelewem na konto Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, nr: 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001, z dopiskiem „Plener malarski 2015” oraz z imieniem i nazwiskiem kursanta.

Informacje o poprzednich edycjach kursu na stronie Fundacji andArt oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebooku.

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
Kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl

Podziel się:
Wykop Facebook Twitter
Królewska Akademia Sztuki korekta (2).JPG

Królewska Akademia Sztuki 2012-2014 – galeria zdjęć (album zdjęć, Edukacja)

Królewska Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu w Wilanowie to kursy malarstwa i rysunku dedykowane wszystkim, którzy chcą nauczyć się rysować …

koronka_secesja_androsiuk.jpg

Kurs koronki klockowej dla dorosłych (aktualność)

Na kursie koronki klockowej postaramy się przekonać Państwa, że wykonanie koronki – delikatnej, wyszukanej, misternej – przy odrobinie dobrych chęci jest w zasięgu naszych rąk.

Klub Haftu 2.JPG

Kursy haftu dla dorosłych (aktualność)

Spowolnijmy bieg czasu i zanurzmy się w tradycję. W ramach Wilanowskiego Atelier ożywiamy dawną, wspaniałą sztukę haftu. Zapraszamy na warsztaty dla początkujących i zaawansowanych, podczas których w pałacu króla Jana III ożywa na nowo zanikająca sztuka czarowania igłą i nitką.

kamionka_wystawa_wokol_kawy_herbaty_czekolady.jpg

Wystawa „Wokół herbaty, kawy i czekolady” (artykuł)

Zapraszamy do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na wystawę „Wokół herbaty, kawy i czekolady”. Prezentujemy wilanowską kolekcję ceramiki – niezwykle cenne i rzadkie przedmioty z czerwonej i czarnej kamionki. Wystawie towarzyszy starannie opracowany, bogato ilustrowany katalog. Wystawa na pierwszym piętrze pałacu wilanowskiego, wstęp w cenie biletu do pałacu.

Zmysły_logo_ukos.jpg

Zmysły Sztuki – 18 czerwca (aktualność)

Zmysły Sztuki to cykl spotkań artystyczno-edukacyjnych odbywających się w Oficynie Kuchennej. Stanowią one prezentację różnych dyscyplin artystycznych połączoną z dyskusją na temat zasad jej tworzenia. Zapraszamy na kolejne spotkanie!

Marszałek_i_hetman_Sobieski_okładka.JPG

Nowe książki wilanowskie (artykuł)

Zachęcamy do lektury książek wydawanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, które wyróżniają się nie tylko ciekawą treścią, ale też piękną formą graficzną i ilustracjami.